Çin Staj Vizesi - F vize

Çin Staj Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Çin Staj Vizesi ,Çin de öğrenimi kapsamında staj yapmak isteyen öğrencilere verilen vize türüdür.Çin Staj vizesi için başvuru yapacak kişinin hem kendi ülkesinden hemde Çin den gelecek davetiye ,staj başvuru yazısı gibi resmi evraklara ihtiyacı bulunmaktadır.

çin staj vizesi FÇin Staj  Vizesi için Gerekli Belgeler ve Koşullar:

  1. Pasaport : Staj vize başvurusu tarihi itibari ile en az altı ay süresi bunla beraber en az  iki adet  boş vize sayfasına sahip oalan  çipli pasaportunuzun aslı. Eski tip lacivert renkli  pasaportlara vize  artık verilmemektedir.
  2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz olan, tam olarak önden çekilmiş, mat foto kağıdına basılmış olan , üzrinizden beyaz kıyafetli ( gömlek-ceket ) olmayan ve gözlük gibi yüzü yada bir kısmını kapatan hiçbir aksesuar kullanılmamış vize fotoğrafı. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için ilgili sayfaya bakınız. Çİn vizesi için fotoğraf ölçüleri
  3. Banka Hesap Defteri: İçinde en az 5.000 TL yada karşılığı kadar olan döviz  tutarı bulunan, banka tarafından yeni işletilmiş hesap cüzdanı aslı veya başvuruda bulunan  kişinin bankadaki mevduat miktarını belirten, banka tarafından kaşelenip ıslak imza ile imzalanmış ve bankanın imza sirküleri eklenmiş olan belge.
  4. Çin Uçak Bilet Rezervasyonunuz: Staj yapacak vize başvuru sahibinin yapacağı seyahate uygun otel ve uçak bileti rezervasyonlarını gösteren belgeler.
  5. Nüfus Fotokopisi: Nüfus ( kimlik ) Cüzdanı renkli fotokopisi veya yazı ve fotoğrafların çok net olduğu siyah beyaz  kimlik fotokopisi.( Renkli olması daha iyidir )
  6. Adli Sicil Kayıt Belgesi: Staj yapacak başvuru sahibinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydı, ve arşiv kaydı olup olmadığını belirten adli makamlarca verilen belge.. İnternet üzerinden alınan belge kabul edilmemektedir. Adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olan adli sicil kaydı olmalıdır.
  7. Staj Başvurusu Davetiyesi: Staj yapacak kişinin Çin’de staj yapacağı günü kadar resmi staj başvuru davetiyesi.
  8. Staj İçin  Davet Yazısı:  Staj İmkanı tanıyan Çin’deki firmanın antetli kağıda yazılmış staj davet yazısı . Staj Davet yazısında; stajın süresi ile yeri , ücret bilgisi net  ve açık bir şekilde belirtilmiş olması şarttır., Oluşacak masrafların kim yada kimler tarafından karşılanacağının bildirilmesi ve staj başvurusu yapıldığı yazıda belirtilmelidir.
  9. Öğrenci Belgesi: Staj için başvuran kişinin okulundan alacağı öğrenci belgesi.
  10. Staj İşyerinin Lisans Belgesi: Çinde staj yapılacak olan firmanın işyeri kayıt belgesi ( kuruluş kaydı-iş durumu bildirir belgesi ).