Çin Mürettabat Vizesi Başvurusu

Çin Mürettabat Vizesi ( C vizesi) Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

çin mürettabat vizesiÇin mürettabat vizesi / Çin C vizesi , Çine ziyaret yapacak  kişilerin kimlikleri, seyahat amaçlarına ve  sahip oldukları pasaport tipine göre değişiklik göstermektedir.

Mürettebat C Tipi Çin Vizesi, Çin Halk Cumhuriyeti  C vizesi için başvuruda bulunan tren taşımacılığı çalışanları, hava yolları uçuş görevlileri, gemi mürettebatı ile hava, deniz sektörü görevlileri ve bu kişilerin aileleri ve  kara yolu taşımacılığı yapan araç sürücülerini kapsayan Çin vizesi ne verilen isimdir..

Kısaca Çin mürettabat vizesi  , gemi kaptanları ,gemi mürettebatları , Uluslararası tır , kamyon ve otobüs şöför ve yardımcıları, Havayolu uçak kaptanları hostes ve kabin ekiplerine verilen vize türüdür.

 

Çİn C Vizesi İçin Gerekli Belgeler

  1. Pasaport : Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
  2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.
  3. Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe. Dilekçe örneği için yandaki belgeye tıklayınız.
  4. Şirket Faaliyet Belgesi: Bağlı bulunduğunuz Ticaret – Sanayi – Esnaf vb. odalarından alacağınız, son 6 aya ait olan orjinal faaliyet belgesi
  5. Vergi Levhası Fotokopisi: 2013 yılı onaylı olmalıdır.
  6. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
  7. Gemi Adamı Cüzdanı Aslı: C vizesi başvurusunda bulunacak kişi gemi personeli ise Gemi Adamı cüzdanının aslını sunması zorunludur.
  8. Davet Mektubu: C vizesi başvurularında başvuranın, mevcut yabancı nakliye şirketi tarafından başvuran için teminat mektubu ya da Çin’den ilgili birimin davetiye aslını sunması gerekmektedir.Yandaki davetiye örneğinde kırmızı * ile işaretlenen yerde seyahat amacının yazılması gerekmektedir (mesela gemiye katılacak vb. gibi).

ÖNEMLİ Şirket son 6 ay içerisinde adres değişikliği yapmış ise adres değişikliğini gösteren Ticaret Sicil Gazetesini de sunmak zorunludur.

 

Çin mürettabat vizesi başvurularınız için deneyimli vize departmanımız size yardımcı olmaktan mutlu olacaktır. Çin konsolosluğu vize işlemleriniz hızlı ve ekonomik fiyatlar ile kurumsal çatı altında yapılmakta olup müşterilerimize vize konusundaihtiyaçları olan tüm bilgi dökümantasyon konusunda en etkili şekilde hizmet etmekteyiz.

Mürettabat vizesi fotoğraf ölçüleri   için ilgili sayfamıza  tıklayarak ulaşabilirsiniz.