Çin Vize Fotoğrafı Ölçüleri

Anasayfa » Çin Vize Fotoğrafı Ölçüleri

Çin Vize Fotoğrafı Ölçüleri

çin vize fotoğraf ölçüsüÇin vize başvuru fotoğraf ölçüsü ve şartları bu sayfada detaylı olarak verilmiştir.Çin vize fotoğrafı ölçüleri başvurunun geçerliliği için önemli bir konudur.

Çin vizesi fotoğraf ölçüleri yandaki resimde verildiği gibi 48 mm x 33 mm ölçülerinde olmalıdır. Yüzün yerleşimi ise ; çehre tam ortada olarak üstten 3,5 mm  beyaz fon boşluktan başlamalıdır.Yanlardan ise çehre 3,5 – 5 mm gibi ortalanmış olmalıdır..

Vize başvuru resimleri konusunda uzman olan fotoğraf stüdyoların da çekilmelidir. Zira her ne kadar makineniz çok kaliteli çekim yapsa da gerekli şartları ancak stüdyolar karşılayabilir.

Çin vize fotoğrafı en az 2 adet adet olarak tanzim edilmelidir. Fakat siz gerekli olabileceğini düşünerek her ihtimale karşı daha çok adette temin ederseniz bir aksilik yada ekstra talep karşısında vize işlemlerinizi sekteye uğratmamış olursunuz.

Aşağıda verilen çin vize fotoğrafları örnekleri vize başvurunuzun kabul edilmemesine sebebiyet vereceğinden  aşağıdaki hususların karşılanıp karşılanmadığından mutlaka emin olunmalıdır.

Önemli: Daha evvel çektirdiğiniz biyometrik fotoğraflarınızı belirtilen ölçülere göre kesmeyiniz. Bu fotoğraflar kesildiği taktirde yüz boyutları ve talep edilen çerçeve boşlukları çin konsolosluğunun istemiş olduğu ölçülere uymamaktadır.

Çin vize fotoğrafı ölçüleri
Çin vize başvurusu için gerekli fotoğraf ölçüleri ve örneği detayları resimdeki gibi verilmiştir.Çin vize fotoğrafı çektirirken dikkat etmeniz gereken kriterler karşılanmadığı takdirde Çin vizesi başvurunuz geçersiz olabilir.

 

Yukarıda örneklendiği gibi vize fotoğraflarının gözlüksüz, alın,gözler, yüz ve baş tamamen açık olması gerekmekte bununla beraber fotoğrafların renk ve aydınlatmasının ayrıca yıpranmamış olması  ve son olarak beyaz renkli kıyafetten kaçınılması gerektiği açıkça belirtilmiştir.

  • Yüzü ve gözleri kapatmayan işitme cihazı kullananlar için bir sakınca yoktur.
  • Renkli lens kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Çin Konsolosluğu,vize vermek için talep ettiği fotoğrafların vize başvurusu tarihinden  en fazla 6 ay önce çekilmiş olmasını istemektedir.

Sık Sorulan Sorular

Çin Vize Fotoğraf Ölçüleri Nedir ?

Çin vize fotoğrafı ölçüleri 48 mm x 33 mm ölçülerinde olmalıdır. Yüzün yerleşimi ise ; çehre tam ortada olarak üstten 3,5 mm beyaz fon boşluktan başlamalıdır.Yanlardan ise çehre 3,5 – 5 mm gibi ortalanmış olmalıdır..

Biyometrik Vesikalık Resmimi Kullanabilirmiyim ?

Hayır, biyometrik vesikalık  fotoğraflarınızın boyutunu küçültseniz yada kesseniz  bile kullanamassınız çünkü Çin vize fotoğrafı ölçüleri ne uygunluk sağlamaz.

Çin Vize Fotoğrafımı Nerde Çektirebilirim ?

vize başvuru fotoğraflarını konusunda uzman stüdyolarda çektirebilirsiniz. Vize departmanımız size bu konuda yardımcı olmaktadır. Çin vize başvurusu yaparken  size her konuda yardımcı olmak bizim vazifemiz.