Turistik Çin Vizesi Başvurusu

Turistik Çin Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

turistik çin vizesiÇin Turist Vizesi – L Vize olarak adlandırılan vize tipidir. Eşsiz güzellikleri ve kültürü ile turistler için bir cazibe merkezi olan Çin ; Turistik amaç ile ülkeyi ziyaret edeceklere vize uygulamaktadır. Turistik çin vizesi başvurusu için gerekli olan belgeler aşağıda sunulmaktadır. Turistik Çin vizesi başvurunuzu en hızlı ve ekonomik şekilde yaparak sonuçlandırmak için vize departmanımızı arayabilirsiniz.

  1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
  2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için yandaki fotoğrafa tıklayınız.
  3. Banka Hesap Defteri: İçerisinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış (banka tarafından imza sirküleri eklenmiş olmalı) belge.
  4. Çin Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin yapacağı seyahate uygun otel ve uaçk bileti rezervasyonları
  5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.
  6. Seyahat Programı: Kişinin Çin’e yapacağı seyahati gösteren seyahat programı. Hangi şehirlerin, mekanların ziyaret edileceği ve ziyaret tarihleri.
  7. Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, ADLİ SİCİL KAYDI yanısıra ARŞİV KAYDI olup olmadığı da belirtilmelidir. İnternetten alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemekte olup, adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
  8. İkametgah Senedi: Kişinin oturduğu yeri gösteren ikametgah senedi aslı.

 

Çin turist vizesi,  başvuru tarihinden itibaren 8-9 gün içinde çıkmaktadır. Fakat başvurunun 15 gün önceden yapılması daha sağlıklıdır. Bazı fuar dönemlerinde yoğunluk kaynaklı  gecikmeler olabildiği gibi her iki ülkedeki resmi tatiller dikkate alınarak vize başvurusu yapmak gereklidir. Vize departmanımız , yolculuğunuzun en güzel ve rahat şekilde geçmesi için üzerine düşen görevi en iyi şekilde size hizmet edecektir.