Çin Vize Davetiyesi

Belediye Onaylı Çin Vizesi Davetiyesi

Çin vizesi almak zorunlu olan bu belge için Çin’deki ziyaret edeceğiniz şirket ile iletişime geçip aşağıdaki örneği ilettiğiniz taktirde , göndermeleri gereken davetiye konusunda fikir sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

Çin vize davetiyesi hitap kısmında hangi şehirdeki büyük elçiliğe gönderildiği belirtilmelidir. Örneğin İstanbul Konsolosluğu yada Çin Ankara Başkonsolosluğu gibi…

Hazırlanan davetiyenin mutlaka resmi makamlarca hazırlanmış olması, ıslak imzalı ve kaşeli olaması ve orjinal nüshanın ( aslı )  verilmesi gereklidir. Davet mektubunun istenirse fotokopisini alıp yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Ayrıca Çine gidecek kişinin daha evvel ortadoğu ülkelerine gitmişliği varsa , o ülkeler gitme sebebini, gittiği yerleri belirtmesi gerekebilir.

çin vize davetiyesi

Belediye Onaylı Çin vizesi Davetiye Örneği

Çin vize davetiyesi ; 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni düzenlemeye göre Türk vatandaşlarına yönelik Çin vizesi başvurularında değişiklik yapıldığı bildirildi.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun Türkiye’deki  turizm acentelerine göndermiş olduğu bildiriye göre, ticari vize  başvurularda Çin’den davet eden firmaların davet mektupları kabul edilmeyecek ve sadece  yetkili Çin’in resmi devlet kuruluşlarının vereceği davet mektubu talep edilecektir.

Çin’de  yetkilendirilmiş kurumlardan çin vize davetiyesi  yada davet  mektubu;  Çin’de faaliyet gösteren şirketler yada şahıslar  tarafından temin edilmesi gerekli olan bir belgedir.. Çin’de tüm eyaletlerde ve şehirde, yetkilendirilmiş kurumlar değişiklik gösterebilmektedir. Çin’de bulunan firmalar  bu başvuruyu hangi kurumdan alabileceklerini genellikle bilirler

Sık Sorulan Sorular

Çin Vize Davetiyesi Zorunlu mu?

Evet. 2016 yılından bu yana vize davetiyesi zorunlu hale gelmiştir.

Çin Vize Davetiyesi Nasıl Alınır ?

Vize davetiyesini  Çin de bulunan firmalar yada şahışlar  bulundukları bölge,ilçe yada şehirdeki kurumlardan temin ederek size ulaştırırlar.

Çİn Vizesi Neden Almak Zorlaştı ?

Çin Hal Cumhuriyetinden tam bir resmi açıklama olmaması ile birlikte , bölgemizde yaşanan güvenlik sorunları sebepleri resmi vize davetiyesi uygulamasına geçildiği düşünülmektedir.Davetiye sadece Çin den temin edilebildiği için Çin vizesi almak biraz daha zorlaşmıştır. MUBO Turizm olarak olarak bu zorlukları birlikte aşıyor ve vizenizi almanıza yardımcı oluyoruz.